Porovnanie 2 prírodných materiálov a ich dlhodobý dopad na pokožku a vlasy

Hodváb Feel the Silk

Bavlna, plátno

Proti stárnutiu | anti anging efekt | anti sleep wrinkles efekt

😀

Nie

Predchádza tvorbe vyrážok

😀

Nie

Prináša krajšiu, hydratovanejšiu a zdravšiu pleť

😀

Nie

Predchádza tvorbe vyrážok | anti acne efekt

😀

Nie

Poskytuje hladkú pleť bez otlačenia a pokrčenia tváre

😀

Nie

Napomáha k zdravším vlasom bez polámania

😀

Nie

Zabezpečuje vhodnú termoreguláciu pre pleť

😀

Nie

Je hypoalergenný a prospešný pre citlivú pokožku

😀

Nie

Je to 100% prirodný produkt

😀

😀

Dôkaz pod mikroskopom.





Čo si o hodvábe asi nevedela …

Už podľa fotografie je zrejmé, že hodváb bude jemnejší, mäkší a hladší ako bavlna. Tieto vlastnosti mu dodávajú lesklý a luxusnejší povrch, ktorý si vaša koža rýchlo zamiluje. No nie je to všetko o vzhľade, ale o vlastnostiach, ktoré hodváb má.

Prvým faktorom je jeho hypoalergénnosť, ktorá pozitívne pôsobí na ľudí s alergiami, astmou či so sennou nádchou. Zároveň je hodváb menej náchylnejší na plesne, čo dopomáha k jeho priaznivým vlastnostiam.

Hodvábne obliečky

Hodváb schne rýchlejšie ako bavlna. Predstavte si, ako dlho schne bavlnené tričko po športovom výkone. Bavlna vlhkosť absorbuje a hodváb naopak vlhkosť odvádza, a preto v teplých letných nociach je hodváb lepšia voľba.

Dlhé a hladké vlákna hodvábu nespôsobujú mikroskopické poškodenia pokožky. Vďaka tejto štruktúre nedevastuje pokožku či neláme vlasy. 

Hodváb vám “nekradne” vlhkosť z pleti a z vlasov, a tým zaručuje ich lepšiu hydratáciu a pružnosť.

Hodvábne gumičky

Ekologický aspekt v porovnávaní týchto dvoch látok tak isto zohráva svoju rolu. Zatiaľ čo sa na bavlnu pri výrobe minie asi 20 000 litrov vody na kilogram, tak v procese výroby hodvábu sa minie asi 601 litrov na kilogram.

Ďalším pozitívnym aspektom hodvábu je jeho obnoviteľná a biologicky odbúrateľná schopnosť. Z tohto hľadiska sa dá povedať, že hodváb nezaťažuje tak planétu ako bavlna, hoci aj hodváb ako každý spracovávaný materiál, zanecháva ekologickú stopu.

Hodvábne papučky

Citované zdroje: 

Padaki, N. V., Das, B., & Basu, A. (2015). Advances in understanding the properties of silk. Advances in Silk Science and Technology, 3–16. doi:10.1016/b978-1-78242-311-9.00001-x
Wibuloutai, J., Naowasan, S. and Thanomsangad, P. (2021), Water footprint assessment of handwoven silk production. Water Environ. J., 35: 847-857. https://doi.org/10.1111/wej.12674
Oldfield, S., & Tayleur, C. (2018). Hermès’ silk supply chain: Impacts on biodiversity. Cambridge University. https://assets-finance.hermes.com/s3fs-public/node/pdf_file/2021-05/1620836659/rapport-cambridge-soie.pdf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.